Přejít k obsahu

Projekty

DETECT-it

DETECT-it je iniciativou 42 partnerů z celé Evropy, koordinovaný Evropskou sítí podnikatelských a inovačních center. Partneři v projektu jsou experti na 6. rámcový program. DETECT-it podporuje účast malých a středních podniků i velkých firem v projektech výzkumu a vývoje 6. RP (s předpokladem jejich fungování i v 7.RP).
Kontaktním místem projektu DETECT-it je v Plzeňském kraji BIC Plzeň .. www.bic.cz 

t1

Projekty IRC

IRC (Innovation Relay Centres) je podpůrný projekt v 6. RP zaměřený na transfer technologií mezi zeměmi v Evropě. IRC působí jako síť 220 kontaktních míst ze 33 států zejména z Evropy s koordinačním místem v Luxemburku.
Hlavním nástrojem sítě IRC je sdílená databáze technologických nabídek a poptávek. Regionální pracovníci zajišťují distribuci těchto nabídek a poptávek zájemcům z řad firem a institucí a dále vkládání do sítě.
Síť IRC připravuje u příležitostí mezinárodních výstav a veletrhů kooperační setkání s cílem umožnit zástupcům firem a institucí aktivních v určitém oboru jednat o možné budoucí spolupráci.
Pracovníci sítě IRC mají úzké napojení na odborníky problematiky práv duševního vlastnictví a dále specialisty na obchodní právo, kteří dokáží řešit praktické problémy spojené s transferem technologií.
Kontaktním místem projektu IRC je v Plzeňském kraji BIC Plzeň .. www.bic.cz

t2

Patička